Управління

В умовах сучасного освітнього закладу особливого значення набуває реалізація таких управлінських дій:

- чітке визначення загальної мети колективу, основних шляхів її досягнення в умовах спеціалізованої школи;

- розробка й вибір оптимальних варіантів організаційної структури педагогічної, навчальної, управлінської і обслуговуючої праці з урахуванням специфіки навчального закладу й кінцевої мети його колективу;

- організація експериментально-пошукової діяльності вчителів і вихователів, організаційне керівництво процесом дослідницької, пошукової роботи учнів;

- створення умов щодо ефективної діяльності психологічної служби, вивчення стану здоров’я та фізичного розвитку дітей, відповідного психологічного клімату в колективі;

- визначення та регулювання механізму формування фінансових ресурсів школи-комплексу з урахуванням державних, власних коштів, та благодійних організацій і приватних осіб.

Організаційно-педагогічні основи функціонування освітнього закладу передбачають створення системи основних управлінських дій, спрямованих на забезпечення ефектив­ної діяльності колективу. Така система включає:

- створення інноваційної структури управління закладом;

- розробку управлінської моделі з урахуванням спе­цифіки закладу;

- застосування інноваційних процесів у системі нав­чання і виховання учнів;

- постійне і цілеспрямоване підвищення науково-методичного, загально-педагогічного та професійного рівня вчителів, вихователів;

- практичне втілення демократичних засад у процес управління.

Адміністрація ліцею в своїй діяльності на сучасному етапі визнає пріоритетні принципи управління: демократизація, гуманізація, національна спрямованість. Демократизація управління закладом освіти передбачає участь громадськості, всього колективу в управлінні. Метою демократизації управління закладомє підвищення відповідальності кожного члена коллективу за доручену справу, до самостійного життя в умовах демократії, ринкових відносин. В практику роботи закладу впроваджуються такі науково-педагогічні основи демократизації управління, як:

- широке залучення вчителів до реформування змісту роботи закладу, аналізу стану викладання, рівня знань, умінь, навичок учнів, їх вихованості;

- введення в практику роботи предметних МО систематичного обговорення стану викладання рівня знань, умінь та навичок учнів з навчальних дисциплін (не менше 3-4 разів на навчальний рік);

- заохочення педагогів до конструктивної критики, плюралізму думок під час обговорення стану навчання і виховання учнів;

- впровадження в практику управлінської діяльності високої культури праці, дотримання загальнолюдських моральних норм спілкування з педагогами, учнями та батьками;

- звітування директора ліцею та його заступників перед педагогічним колективом, учнями та батьками про зміст і результати управління навчально-виховним процесом кожного навчального року.

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ УПРАВЛІННЯ

1. Принципи виховного навчання.
2. Принципи розвивального навчання.
3. Зв’язок теорії з практикою, навчання з життям.
4. Наочність.
5. Науковість.
6. Систематичність і послідовність.
7. Самостійність і активність учнів у навчанні.
8. Свідомість і міцність засвоєння знань, умінь, навичок.
9. Цілеспрямованість і мотивація.
10. Індивідуальний підхід до учнів.
11. Оптимізація навчального процесу

Управління роботою ліцею

Мета: забезпечити оптимальне функціонування закладу освіти як цілісної соціально-педагогічної системи, умови ефективної діяльності  всіх її підсистем,  своєчасно виявляти та виправляти по-милки, допомагати вчителям опановувати педагогічну майстерність.

Зміст контролю

1. Документальне забезпечення навчально-виховного процесу.
2. Якість календарного планування.
3. Контроль за виконанням всеобучу.
4. Наступність у навчанні.
5. Робота з молодими вчителями.
6. Організація методичної роботи з кадрами.
7. Забезпечення чіткого режиму роботи закладу.
8. Відвідування учнями занять.
9. Засвоєння учнями основних знань з базових дисциплін.

Структура і органи управління навчального закладу

Керівництво освітнім закладом здійснює директор.

2. Колегіальним органом управління закладу  є педагогічна рада.

3. У закладі діють:

• орган самоврядування працівників закладу освіти - профспілковий комітет;
  • органи учнівського самоврядування;
  • орган батьківського самоврядування - батьківський комітет;

4. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти.

5. Науково-методична рада

6. Методичні об’єднання, що охоплюють учасників освітнього процесу та спеціалістів певного професійного спрямування.

Територія обслуговування, закріплена за закладом

Семенівський ліцей Криничанської селищної ради  Дніпропетровської області обслуговує дітей, які проживають у селі Семенівка, Прапор, Підгірнє, Любомирівка Семенівського старостинського округу.

Мова освітнього процесу

Мова, якою відбувається освітній процес - українська.

У закладі вивчається англійська мова як іноземна з 1 по 11 клас.

Перелік додаткових освітніх та інших послуг

Додаткові освітні та інші послуги навчальним закладом не здійснюються

Штатний розпис на 2021 рік

Кошторис на 2022 рік